ПЕДАГОГІЧНА РАДА ЗАКЛАДУ
Колегіальним органом управління комунального закладу позашкільної освіти "Широківський Центр дитячої творчості" Широківської селищної ради є педагогічна рада, повноваження якої визначаються статутом закладу (із ЗУ «Про освіту»).
Педагогічна рада Закладу розглядає, обговорює, та приймає рішення з таких питань:
-
Заходи з виконання Постанов Кабінету Міністрів України, наказів та листів Міністерства освіти і науки України, інструктивних листів обласних, місцевих державних органів управління освітою.
-
Плани навчально-виховної, методичної роботи, розвитку закладу позашкільної освіти та зміцнення його матеріальної бази. В грудні затверджує орієнтовний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників, в січні - план підвищення кваліфікації педагогічних працівників на поточний рік . Затверджує перспективний та річний план роботи Закладу.
-
Розроблення рекомендацій з питань організації освітнього процесу, налагодження регіональних, всеукраїнських, міжнародних освітніх та творчих зв’язків.
-
Удосконалення якості підготовки педагогічних фахівців із урахуванням вимог сучасної освіти, науки, техніки, культури та перспектив їх розвитку.
-
Розроблення пропозицій щодо поліпшення діяльності Закладу, перспективи розвитку, утворення нових творчих об’єднань, удосконалення форм і методів навчання та виховання.
-
Аналізу показників стану навчально-виховної, організаційно-масової, методичної та координаційної роботи, дотримання Правил внутрішнього розпорядку педагогами та вихованцями Закладу.
-
Стану і підсумків роботи структурних підрозділів, методичних об’єднань педагогів за напрямом виховної роботи, творчих об’єднань.
-
Досвід роботи методичних об’єднань педагогів за напрямом виховної роботи і досвід кращих педагогів, досвід роботи інших закладів позашкільної освіти.
-
Хід атестації, результати чергової та позачергової атестації педагогічних працівників.
-
Результати підвищення кваліфікації у КЗВО «ДАНО» ДОР педагогічних працівників, визнання результатів підвищення кваліфікації у інших суб’єктів освітньої діяльності, фізичних та юридичних осіб,
-
Організація та підсумки роботи щодо залучення до гурткової діяльності Закладу.
-
Розвиток та зміцнення матеріальної бази Закладу.
-
Аналіз роботи структурних підрозділів, за напрямами позашкільної освіти та виховної роботи.
-
Питання виховання дітей та молоді, звіти керівників гуртків, стан виховної, культурно – масової та спортивно – краєзнавчої роботи в Закладі.
-
Стан профорієнтаційної роботи з вихованцями – випускниками Закладу.
-
Питання з охорони праці, безпеки життєдіяльності.
-
Підсумки семестрових звітів поточного контролю.
-
Пропозиції щодо призначення нагородження вихованців.
-
Порушує клопотання про заохочення педагогічних працівників.
-
Педагогічна рада за необхідності розглядає та обговорює й інші питання пов’язані з освітнім процесом та діяльністю Закладу.
-
Захищає права педагогічних працівників на педагогічну ініціативу, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, аналізує форми, методи і засоби навчання та скасовує такі, що не придатні для використання в освітньому процесі. Визначає електронні освітні ресурси та онлайн -портали для організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання.
-
На розгляд педагогічної ради в окремих випадках виносяться питання про відповідність кваліфікації окремих педагогів щодо виконання ними педагогічної і виховної роботи в Закладі.
-
Створює у разі потреби експертні та консультаційні комісії за напрямами роботи.
-
Функції педагогічної ради:
-
Управлінські (законодавча, діагностична, планово-прогностична, експертна, контрольна і коригуюча);
-
Методичні (інформаційна, аналітична, розвивальна, навчальна);
-
Виховні (мотиваційна, організаційно-виховна);
-
Соціально-педагогічні (комунікативна, інтегруюча, координуюча, захисна).
МЕТОДИЧНА РАДА ЗАКЛАДУ
Методична рада створена згідно пункту 22 Положення про позашкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 27.08.2010 за № 769
Методична рада є дорадчим колегіальним органом, який покликаний сприяти реалізації державної політики в галузі позашкільної освіти, зокрема з питань науково-методичного забезпечення освітнього процесу.
Головною метою діяльності методичної ради є:
-
Координація діяльності методичних об’єднань та інших структурних підрозділів методичної служби закладу.
-
Визначення перспективних потреб науково-методичного забезпечення освітнього
-
Забезпечення методичного супроводу освітніх програм гуртків ЦДЮТ.
Основними принципами діяльності методичної ради є:
- науковість;
- законність;
- гласність;
- колегіальність;
- толерантність;
- підзвітність та відповідальність.
Методична ради виконує такі завдання:
1. координує науково-методичну, організаційну та практичну діяльність закладу з питань здобуття вихованцями (учнями, слухачами) позашкільної освіти за напрямами діяльності;
2. заслуховує повідомлення та пропозиції з питань удосконалення навчально-виховної, організаційно-методичної, науково-дослідної роботи;
3. вивчає, узагальнює та поширює кращий педагогічний досвід;
4. може давати експертні оцінки щодо якості навчально-методичної літератури з позашкільної освіти;
5. обговорює проекти нових навчальних програм, аналізує пропозиції щодо вдосконалення діючих;
6. поширює інновації у системі позашкільної освіти;
7. обговорює положення, сценарії, умови проведення конкурсів, змагань, матеріали, що подаються до участі у педагогічних конкурсах, конкурсах методичних розробок тощо.
8. організовує дослідно-пошукову, інноваційну і проектно-дослідницьку діяльність в Закладі;
9. здійснює консультування педагогічних працівників Закладу щодо вдосконалення професійної майстерності, участі у педагогічних та методичних конкурсах, навчає методикам проведення різних видів занять;
10. узагальнює та розповсюджує педагогічний досвід творчо працюючих педагогів закладу;
11. бере участь в атестації педагогічних працівників закладу;
12. прияє професійному становленню молодих педагогів закладу;
13. організовує взаємодію з іншими навчальними закладами, науково-дослідними установами з метою обміну досвідом і передовими технологіями в області позашкільної освіти.
Функції методичної ради:
Функція планування – важливий підготовчий етап методичної роботи, що полягає у визначенні системи заходів направлених на досягнення найкращих результатів.
Організаційна функція спрямована на удосконалення структури методичної роботи, змісту різних її складових.
Діагностична функція вимагає регулярного вивчення ступеня розриву між реальним рівнем компетентності педагогів, що виявляється в узагальненому результаті їх праці, та вимогами суспільства до якості діяльності окремих працівників закладу.
Прогностична функція вимагає здійснення педагогічного моніторингу.
Моделююча функція полягає у розробці нових проектів організації навчально-виховної роботи, формуванні й впровадженні інноваційних технологій та їх експериментальній перевірці через реалізацію у практичній діяльності педагогічного колективу.
Коригуюча функція спрямована на виправлення недоліків у діяльності педагогів Закладу.
Діагностично-аналітична функція полягає в утворенні та підтримці стабільного зворотного зв′язку, в оцінці відповідності наслідків методичної роботи з плановим завданням і нормативними вимогами.